#

جنگل و دریاچه سراوان | ارژنگ24

جنگل و دریاچه سراوان | ارژنگ24

جنگل و دریاچه سراوان | ارژنگ24

اگر می خواهید سری به یکی از زیباترین دریاچه های شمال ایران بزنید باید راهی شهر رشت و پارک جنگلی سراوان شوید. در بدو ورود به پارک جنگلی سراوان در سمت چپ خود به جلوه ای تماشایی از این دریاچه برخورد می کنید که در ابتدا همچون زمینی پوشیده از چمن به نظر می رسد اما ردی از قایق ها روی دریاچه نظرتان را عوض می کند. دلیل این اتفاق نیز این است که سطح دریاچه با پوششی از گیاهان سبزرنگ پوشیده شده و شما را به اشتباه می اندازد. اگر قصد بازدید از دریاچه سراوان را دارید، قایق سواری روی آن را نیز فراموش نکنید. قایق سواری با قایق های پدالی روی دریاچه چنان جذاب است که کمتر کسی دست رد به آن می زند؛ طبیعت این خطه چنان زیباست که هر کسی را برای گشت و گذار در دریاچه وسوسه می کنند. سوار بر قایق ها شوید، به دل جنگل بزنید و غرق در سکوت و آرامش، از کشف زیبایی های خلقت لذت ببرید.
پارک جنگلی سراوان از قدیمی ترین عرصه های جنگلی گیلانِ که به خاطر گونه های متنوع گیاهی که داره در سطح کشور و حتی جهان کم نظیرِ. ابتدای ورودی پارک جنگلی سراوان یک آبگیر کوچک داره که فوق العاده زیباست. یک سکوی چوبی براش ساختند و دو تا قایق قو شکل هم برای گشت و گزار گذاشتند. یکی از جاذبه های پارک جنگلی سراوان وجودِ موزه میراث روستایی کشورِ که در قسمتی از این پارک زیباست.
دریاچه سراوان

پارک جنگلی سراوان در نزدیکی شهر رشت در اتوبان رشت به تهران قرار داره که یکی از جاذبه های زیبای استان گیلان هست هزینه ورود برای هر ماشین سواری ۷۰۰۰تومن هست در ابتدای ورود به این پارک در سمت چپ دریاچه ای بسیار دیدنی و زیبا هست که میتونید به ازای هر نفر ۱۰۰۰۰تومن پرداخت کنید و به مدت ۱۰ دقیقه با قایقهای قو شکل پدالی در سطح این دریاچه سبز قایق سواری کنید.بعد از اون کمی بالاتر پینت بال پارک جنگلی هست که میتونید مدتی در اونجا وقت بگذرانیدو یک بازی هیجان انگیز داشته باشید.این پارک همچنین دارای محیطی با تعدادی تاب و سرسره برای کودکان هست.دیدن اینجا در هر فصلی زیبایی خودشو داره ولی بهترین زمان برای دیدن و استفاده کردن از تفریحات قایق و پینت بال فصل بهار و تابستون هست.

دریاچه سراوان

رودخانه ها و دریاچه سحر انگیز

آنچه که موجب تفاوت سراوان با سایر پارک های جنگلی شده است، جلوه های متفاوت آن هستند که عبارتند از:

دریاچه ای مسحورکننده: در بدو ورود به سراوان در سمت چپ خود به جلوه ای تماشایی از دریاچه این پارک برخورد می کنید که در ابتدا همچون زمینی پوشیده از چمن به نظر می رسد اما کمی که دقت کنید متوجه حضور دو قایق می شوید که شما را به گشت و گذاری متفاوت دعوت می کنند. با سوار شدن بر این قایق ها می توانید به درون جنگل بروید و غرق در سکوت و آرامش، از کشف زیبایی های خلقت لذت ببرید.
رودخانه خروشان: هر چه در پارک پیش می روید، صدای عبور آب بیشتر  به گوشتان می رسد و شما را وسوسه می کند تا لحظه ای توقف نمایید و به تماشای گذر آب در رودخانه ای خروشان بنشینید. کنار رودخانه از شلوغ ترین قسمت های پارک سراوان است و افراد زیادی ترجیح می دهند در کنار آنها پیک نیکی برپا کرده و روز خوشی را برای خود بسازند.

دریاچه سراوان

جاده ای تماشایی

اگر رانندگی در جاده های زیبا را به هر جاذبه ی دیگری در سفرتان ترجیح می دهید، حتما سری به پارک جنگلی سراوان بزنید تا با رانندگی در جاده ی درون پارک و گذر از میان درختانی که در هر فصل به رنگی خاص در می آیند، تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنید.

در هر جایی که خسته شدید می توانید توقف کنید و لحظاتی را غرق در آرامش و زیبایی این طبیعت چشم نواز شوید.

دریاچه سراوان

نخستین موزه میراث روستایی ایران

یکی از دیدنی های جذاب این پارک، موزه ای تحت عنوان میراث روستایی است که معماری یکصد ساله مناطق جلگه ای و کوهستانی گیلان و شیوه زندگی روستایی را بازسازی کرده و زندگی مردم این خطه از کشورمان را به تصویر می کشد.
این موزه یکی از تماشایی ترین بخش های این پارک جنگلی است که در تمامی ایام سال توجه گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.
با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود ۱۷ کیلومتر در جاده رشت - تهران، یکی از جاذبه های دیدنی استان گیلان خودش را به ما می نمایاند.

با ارژنگ24 کجا میخوای بری.

31 فروردین 1399 ۲۱۱

نمایش مجله های مشابه