#

دریاچه بره سر | ارژنگ24

دریاچه بره سر | ارژنگ24

دریاچه بره سر | ارژنگ24

به دریاچه بره سر گیلان می‌رویم؛ جاذبه‌ای تماشایی که با نام دریاچه ویستان نیز شناخته می‌شود و از مقاصد محبوب طبیعت‌گردان به شمار می‌رود.
آشنایی با دریاچه بره سر
دریاچه بره‌ سر، دریاچه‌ای زیبا و بکر در نزدیکی شهر رودبار است که از دو طرف جنگل‌های زیبای راش و از دو طرف دیگر مراتع و تپه‌ها آن را احاطه کرده‌اند. این دریاچه که با نام دریاچه ویستان و استخر ویستان نیز شناخته می‌شود، 4 هکتار وسعت و طولی در حدود 230 متر دارد و گفته می‌شود عمق آن نیز به 100 متر می‌رسد. این دریاچه مانند دریاچه چورت ساری، با وقوع یک زلزله به طور طبیعی شکل گرفته و آب آن از سرازیر شدن آب‌های سطحی و چشمه‌های زیرزمینی و کوهستان‌های اطراف تامین می‌شود. از ویژگی‌های این دریاچه می‌توان به حضور ماهی‌های زینتی در آن اشاره کرد که جلوه‌ای جذاب به آن بخشیده‌اند.

برای رسیدن به دریاچه ای مه آلود و زیبا جاده ی جنگلی را پشت سر می گذاریم، دریاچه ای که مانند نگینی درخشان در میان انبوه درختان راش می درخشد و جلوه گری می کند. وقتی هوا مه گرفته وابری است، شکوه و زیبایی این منظره ، دل هر بیننده ای را اسیر خود می کند، و وقتی این همه زیبایی با آرامش عمیق طبیعت همراه می شود، روح وجان چنان به وجد می آید؛ که بیینده ی شیدا با اشتیاق سر تعظیم در برابر عظمت خالق آن فرود می آورد. در روزهای آفتابی دریاچه مثل آیینه می شود، عکس آبی آسمان و درختان سبز چنان به زیبایی در آن منعکس می شود، که انسان از دیدن آن سیر نمی شود. رسیدن به این دریاچه ی طبیعی و زیبا ساده نیست، به همین دلیل این منطقه، مکانی بکر و آرام است. و این آرامش ناب پاداش گردشگرانی است که سختی های راه را به جان می خرند و قدر این طبیعت زیبا و آرامش بی پایان آن را می دانند.

دریاچه بره سر ارژنگ24

سفر به این منطقه می تواند برای شما بسیار جذاب و دلپذیر باشد، پیاده روی در مراتع، ماهیگیری در دریاچه و غرق شدن در آرامش بی انتهای آن لذت های نابی هستند، که به سادگی یافت نمی شوند. توجه داشته باشید از آن جا که این منطقه کاملا بکر و دور از دسترس است، هیچ گونه امکانات رفاهی در آن یافت نمی شود، بنابراین برای استفاده از امکانات رفاهی باید در اقامتگاه های محلی یا درهتل های شهرهای اطراف اقامت کنید.
فصل سفر
دریاچه ی بره سردر همه ی فصول سال پر آب است، وآب آن از آب های زیرزمینی و آب های جاری تامین میشود، بنابراین دریاچه در تمام فصل ها زیبا و خیال انگیز است، ولی در بهار و تابستان که درختان و مراتع سبز هستند، زیبایی آن وصف ناپذیر است. در این فصول پوشش گیاهی و درختان انبوه راش، فضای روح بخش دریاچه را با چنان با لطافت و زیبا در برمی گیرند، که عاشقان طبیعت از دیدن این منظره سیر نمی شوند.

دریاچه بره سر ارژنگ24

راه دسترسی
آزادراه قزوین - رشت را تا لوشان ادامه دهید و از آنجا به سمت جیرنده بروید. پس از رسیدن به جیرنده، از طریق جاده جیرنده- بره سر به روستای بره سر می‌رسید. مسیر تا این روستا آسفالت است اما فاصله روستا تا دریاچه را باید در جاده خاکی استخر ویستان بپیمایید. این مسیر سنگلاخی ست و شیب‌های تند دارد و بهتر است با خودروهای مناسب آن را طی کنید.

با  ارژنگ24   با لذت سفرکن.

20 اردیبهشت 1399 ۲۵۰

نمایش مجله های مشابه