#

جنگل گلوبردکان جم

جنگل گلوبردکان جم

جنگل گلوبردکان جم

یکی از مناطقی که در سفر به استان بوشهر نباید دیدنش را از دست بدهید جنگل گلوبردکان، واقع در شهرستان جم است که با طبیعت زیبای خود آماده است خاطره متفاوتی از سفر به جنوب ایران برای شما رقم بزند. شما در این طبیعت زیبا، کوهستان، درختان متراکم و سرسبز و رودخانه زیبایی را در یک قاب خواهید دید و می‌توانید برای چند ساعتی با برپایی پیک‌نیک و یا آبتی در رودخانه، و یا حتی قدم زدن یک گشت‌وگذار خاطره انگیز داشته باشید.

این جنگل یک زیست بوم وسیع با تنوع پوشش گیاهی و جانوری است و از این حیث مکان بسیار ارزشمندی برای تحقیقات محیط‌زیستی به حساب می‌آید. خوب است بدانید که تا به حال در این جنگل حیوانات بسیاری از جمله پلنگ، کله بز، شاهین آمور، کورکور بال سیاه، عقاب طلایی، عقاب دوبرادر و ...دیده شده است.
رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری استان بوشهر با اشاره به جنگل زیبای گلوبردکان شهرستان جم گفت: این جنگل با مساحت ۵۰ هکتار به منزله نگین جنگلی شهرستان جم به امکانات اقامتی و رفاهی برای استفاده گردشگران تجهیز شد.
شهرستان جم در فاصله 20 کیلومتری خلیج فارس یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان بوشهر را دارا است که در طول سال صدها هزار مسافر و گردشگر از مناطق دیدنی این شهرستان بازدید می‌کنند.

جنگل گلو

جم شهرستانی خوش اب و هوا در کنار پایتخت انرژی ایران
این شهرستان از شرق و شمال‌شرقی به استان فارس، از جنوب به شهرستان عسلویه و از جنوب‌غربی به شهرستان کنگان و از شمال به شهرستان دشتی و شمال‌غربی شهرستان دیر محدود می‌شود. قرار گرفتن شهرستان جم در محور پرتردد عسلویه به شیراز در جنوب کشور سبب شده تا علاوه بر عید نوروز در روزهای دیگر سال نیز مسافران و گردشگران زیادی از این شهرستان بازدید کنند.

جم از یک طرف، به شهرستان مُهر از توابع استان فارس متصل و از طرف دیگر، از طریق اتوبان ۴خطه جم ـ عسلویه، به منطقهٔ عسلویه، قطب اقتصادی انرژی ایران متصل شده‌است و از طرف دیگر به شهرستان‌های دشتی و دیر ارتباط دارد.

جنگل گلوبردگان جم ارزنگ24

جنگل گلوبردکان ریز که زیستگاه منحصر بفرد انواع پرندگان است: روستای حسین آباد با داشتن چشم اندازهایی بدیع و مصفا در پیوند آب و گیاه، در کنارکوه‌های بلند، باغ‌های مرکبات و نخلستان‌های وسیع و جنگل زیبای گلوبردکان زیستگاه و  مامنی مناسب را برای لانه گزینی، زادآوری و ترانه خوانی انواع پرندگان نادر و در معرض انقراض را پدید آورده است.

این زیستگاه منحصر بفرد در جنوب استان بوشهر  انواع پرندگان شکاری، مهاجر و بومی بخش ریز را در خود جای داده و صدای دلنشین آواز پرندگان جلوه ویژه‌ای به جنگل گلوبردکان ریز بخشیده است و هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند.

جنگل گلوبردگان جم ارزنگ24

این پرندگان شامل هدهد، بلبل هزار دستان( شباهنگ)،  بلبل کوهی، لیکو، توکای سیاه، سهره خاکی، آبچلیک،حواصیل هندی، جغد شاخدار یا گوش دراز، گلو آبی، سنگ چشم سر حنایی و سنگ چشم دم سرخ،خانواده چک چک ها،چک چک ابلق خاوری، چک چک دشتی، شهد خوار ،یا کریم، چکاوک کاکلی، سلیم طوقی، زنبور خور سبز، دیدومک، دم جنبانک ابلق، پی پت تالابی،سسک ابرو زرد، ماهی خورک کوچک ، کبوتر جنگلی، گونه‌های لاشخور ( مردار خوار)، میوه خوار،کوکو، دلیجه،سسک پر سرو صدا، دم سرخ معمولی ،سر حنایی، سسک سر سیا و کبک و تیهو می‌باشد.

با ارژنگ24 جنوب ایران راببین.

5 مرداد 1399 ۱۴۳

نمایش مجله های مشابه