#

قلعه نئوشوانشتاین

قلعه نئوشوانشتاین

 قلعه نئوشوانشتاین

آلمان یکی از پرگردشگرترین کشورهای اروپایی است که مجموعۀ بی‌نظیری از موزه‌ها، قلعه‌ها، کلیساها و بناهای تاریخی زیبا و همچنین طبیعتی بکر و مثال‌زدنی را در اختیار دارد به ‌طوریکه هر گردشگری را مشتاق دیدن این کشور زیبا خواهد کرد.

پادشاه خجالتی لودویگ دوم این قصر را به منظور کناره‌گیری از زندگی اجتماعی ساخت و چون از طرفداران آهنگساز معروف جهان ریچارد واگنر بود بعضی از اتاق‌های داخلی به ویژه طبقۀ سوم از شخصیت‌های واگنر الهام گرفته شده است. همچنین تالار آوازخوانی که در طبقۀ چهارم قلعه است شامل کاراکترهایی از اپراهای واگنر می‌باشد. درب‌های این قلعه در سال 1886 پس از مرگ پادشاه لودویگ دوم به روی مردم باز شد. در حال حاضر تعداد زیادی از مردم برای دیدن این پناهگاه خصوصی می‌آیند

امروزه قلعه نئوشوانشتاین یکی از محبوب‌ترین کاخ‌ها و قلعه‌ها در اروپا می‌باشد. وضع قلعه همیشه ایده‌آل نیست. باید به حرکت و مسیرهای قلعه، دیوارهای سنگی و صخره‌ای به طور مداوم نظارت شود. آب و هوای بد تاثیر زیان آوری بر روی نمای بیرونی ساختمان که سنگ آهک است دارد، بنابراین باید قسمت‌هایی از آن بازسازی شود. قلعه از تمام امکانات رفاهی آن زمان برخوردار بود، از قبیل: اتاق‌های پالاس، عمارت سلطنتی که سیستم گرمایشی مرکزی داشت، در هر طبقه آب جاری بوده است و دستشویی‌ها یک سیستم شستشوی اتوماتیک داشتند.

قلعه نئوشوانشتاین ارژنگ24

پادشاه از یک سیستم زنگ الکتریکی برای احضار خدمتکاران و آجودان‌هایش استفاده می‌کرد. طبقۀ سوم و چهارم حتی تلفن هم داشتند. برای انتقال غذاهای نهار و شام و خوراکیها به طبقات بالاتر از آسانسور استفاده می‌شد. یکی از ویژگیهای قلعۀ نئوشوانشتاین پنجره‌های شیشه‌ای بزرگ بود که در زمان لودویگ دوم یک کار خارق‌العاده‌ای بود.

با ارژنگ24 همجارو ببین.

 

12 شهریور 1399 ۴۱

نمایش مجله های مشابه