#

پیست اسکی شیرباد

پیست اسکی شیرباد

پیست اسکی شیرباد

اسکی بازان عاشق بازی در پیست شیرباد دولت آباد هستند. اگر یک ارتفاع همراه با برف به آن‌ها بدهید، چوب اسکی‌شان را به پا می‌کنند و آماده می‌شوند.

احتمالا برایتان نام پیست دیزین یا شمشک آشنا باشد که به این مطلب رسیده‌اید. یا شاید هم از آن دسته افرادی هستید که دل‌تان راه رفتن روی برف و سر خوردن از آن را می‌خواهد. این احتمال هم هست که به دنبال تفریحات اطراف مشهد هستید که به این صفحه رسیده‌اید.

در هر صورت، وقتی دلتان برای حال و هوای برفی به خصوص در ارتفاعات تنگ می‌شود، رفتن به پیست اسکی شیرباد مشهد، می‌تواند هیجان‌ زمستانی‌تان را بیشتر کند. 

به خصوص اگر جزو آن دسته از افراد باشید که در دوران کودکی، با شروع فصل زمستان دست از پا نمی‌شناختید که میان برف‌ها بروید و سرسره بازی کنید.

برای کسانی که به مشهد سفر می‌کنند یا در این شهر مقدس زندگی می‌کنند، شیرآباد نام آشنایی است. شاید ارتفاع شیرباد یکی از گزینه‌های شما برای اسکی رفتن است.

پس با رهی نو در پیست شیرباد مشهد همراه باشید. درباره افتتاح پیست اسکی شیرباد مشهد همانطور که برایتان گفتیم، در ارتفاعات بینالود و کوه‌های شیرباد، پیست شیرباد قرار گرفته است که در سال 1388 با سرمایه حدود 4 میلیارد تومان، راه‌اندازی شد. پیست شیرباد را می‌توانید به همراه خانواده و دوستان‌تان تجربه کنید و لحظات شادی را در خاطرات خود به وجود آورید. امکانات آن به گونه‌ای است که از کودک پنج ساله تا فرد پنجاه ساله می‌توانند اسکی بازی را تجربه کنند. مثلا از صحنه‌های زیبایی که باید دوربین‌تان را برای عکاسی بیرون آورید، صحنه تلاش یک کودک برای راه رفتن با چوب اسکی روی برف است که همراه با پدرش در حال تمرین است. یا مادری که همراه فرزندانش چوب اسکی به پا کرده و قدم قدم با آن‌ها پیش می‌رود.

پیست اسکی شیربادارژنگ

امکانات پیست شیرباد

طول مسیر پیست اسکی شیرباد ۱۲۰۰ متر است. با توجه به فراهم بودن لوازم اسکی و در اختیار قرار دادن آن‌ها به علاقه‌مندان زمینه برای گسترش این ورزش محیاست و کلاس‌های آموزشی متعددی توسط هیئت اسکی خراسان رضوی برگزار می‌شود. در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰ نفر اسکی‌باز در سطح استان خراسان رضوی در حال فعالیت می‌باشند. امکانات این پیست شامل یک دستگاه بالابر تله اسکی، لوازم اسکی و رستوران و کافی‌شاپ است همچنین برای راحتی حال مسافران و ورزشکاران خوابگاهی نیز در نزدیک پیست تعبیه شده است.

پیست اسکی شیربادارژنگ

تله اسکی به طول ۹۰۰ متر علاقه‌مندان را تا ارتفاعات بالا می‌برد و پس از آن ورزشکاران و دوستداران طبیعت علاوه بر استفاده از منظره زیبای این پیست می‌توانند با طی مسیری هزار و دویست متری لذت یک اسکی مطمئن و فرح‌بخش را تجربه کنند. ساختمان سه طبقه‌ای به منظور استقرار امکانات و تجهیزات لازم و همچنین راه‌اندازی یک رستوران و کافی‌شاپ و چندین سوئیت برای اقامت علاقه‌مندان در این محل در نظر گرفته شده است.

پیست اسکی شیربادارژنگ

مسیر دسترسی به پیست خصوصا در قسمت دولت‌آباد تا پیست شیرباد، راهی برف‌خیز و کوهستانی و به دلیل وجود خطراتی که در مسیر وجود دارد در صورتی که علاقه‌مندان ورزش اسکی به‌صورت شخصی قصد استفاده از پیست را دارند باید به‌وسیله رانندگان حرفه‌ای و راه بلد اقدام کنند و حتما پیش از حرکت از هیئت یا پیست وضعیت جاده و آب‌وهوا را جویا شوند که این پیست تا اواسط اردیبهشت ماه قابل استفاده است. پیست اسکی شیرباد شامل سه مسیر برای اسکی‌بازان شامل مسیر مبتدیان، مسیر اسکی‌بازان متوسط و یک مسیر برای اسکی‌بازان حرفه‌ای است. هزینه ورودی به پیست اسکی شیرباد در مجموع ۴۵ هزار تومان بوده و از ساعت ۹ تا ۱۶ در اختیار اسکی‌بازان است. البته باید عنوان کرد به تازگی نیز پیست شیرباد در شیفت شب نیز برای اسکی‌بازان باز است.

 

پیست اسکی شیربادارژنگ24

پیست اسکی شیرباد مشهد کجاست

در 50 کیلومتری غرب مشهد، روستای دولت آباد قرار دارد. حدود 20 کیلومتر جلوتر از این روستا بروید، ارتفاعات شیرباد که در میان رشته کوه بینالود قرار گرفته است، به چشم‌تان می‌خورد. قله شیرباد در دامنه شمالی به دره چناران می‌رسد. روستای بوژان نیشابور نیز  سمت دامنه جنوبی قله شیرباد قرار گرفته است. این پست اسکی از مکانهای گردشگری و دیدنی مشهد می باشد. طول پیست اسکی ابرده شیرباد 880 متر است و مساحتی حدود 50 هکتار دارد. اینجا در ارتفاع 2900 متری از سطح زمین قرار گرفته است. پیست اسکی شیرباد مشهد، تنها پیست موجود در شرق کشور است که برای شرق نشینان فرصت خوبی جهت تجربه این ورزش جذاب مهیا کرده است.
آدرس: مشهد، جاده مشهد چناران، دوربرگردان گلمکان، بیست کیلومتر به سمت مشهد، انتهای دره دولت آباد

با ارژنگ24 از همجا سر در بیار.

14 دی 1399 ۷۷

نمایش مجله های مشابه