#

آبشار افرینه خرم آباد

آبشار افرینه خرم آباد

آبشار افرینه خرم آباد

با ارژنگ24 همراه شوید تا این بار سفری جذاب به شهر خرم آباد در استان لرستان داشته باشیم و با آبشار افرینه خرم آباد یکی از آبشارهای زیبای لرستان آشنا شویم. این آبشار بی‌نظیر در نزدیکی روستای افرینه قرار گرفته و به همین دلیل به این نام خوانده می‌شود. در این مطلب خواهیم گفت که آبشار افرینه کجاست و همچنین نقشه آبشار افرینه را در اختیارتان می‌گذاریم. همراهمان باشید.

آشنایی با آبشار افرینه

آبشار زیبای افرینه در روستای افرینه، بخش معمولان شهرستان پلدختر واقع شده است. سرچشمه آبشار در خرم‌آباد قرار دارد، جایی که دو رود پر آب افرینه و چمشک به هم می‌پیوندند و پس از طی کردن مسیر پر پیچ و خم چولهول به آبشار افرینه می رسند. این آب پس از افرینه مسیر خود را به سمت جنوب ادامه می‌دهد و به رودخانه کشکان می‌پیوندد. افرینه از چند آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده که بلندترین آنها حدود 20 متر ارتفاع دارد. پایین آبشارها حوضچه بسیار بزرگی وجود دارد که به خاطر چهار فصل بودن آبشار همیشه پر آب است و معمولا افراد محلی در بخش‌هایی از آن که آب آرام‌تر است، آب تنی می کنند.

تفریحات آبشار افرینه

پیش از هر چیز باید بگوییم که نباید در آبشار افرینه انتظار تفریحات و امکانات خاصی برای خوشگذرانی داشته باشید. این آبشار یکی از چندین جاذبه طبیعی سرزمین شگفت انگیز آبشارها یعنی لرستان است و تنها باید از حال و هوای آن لذت ببرید و غرق در شگفتی طبیعی اش شوید. تنها حواس‌تان به عکس یادگاری باشد تا بتوانید خاطره خوش این بازدید را بارها مرور کنید.

مسیر دسترسی به آبشار افرینه از سمت شهر پلدختر به ویژه در ماه های بهمن تا فروردین بسیار زیبا و دیدنی ست و برای تان لذت رانندگی را به همراه دارد. بنابراین اگر به دنبال جاده ای زیبا برای رانندگی می گردید می‌توانید در سفر به آبشار افرینه این گزینه را نیز به برنامه سفرتان اضافه کنید.

اطراف این آبشار امکانات خاصی وجود ندارد و اگر می‌خواهید از این آبشار بازدید کنید حتما وسایل مورد نیاز اعم از خوراکی، آب آشامیدنی و ... همراه‌تان باشد.

آبشار افرینه کمی دورتر از خود روستای افرینه قرار دارد، بنابراین حوالی آبشار جایی برای اقامت وجود ندارد. شما می‌توانید اطراف آبشار کمپ کنید یا خود را به روستا برسانید و به صورت در خانه‌های روستا که حدود 4 کیلومتر از آبشار فاصله دارد، اقامت کنید.

فصل سفر به آبشار افرینه

بهار: بهار بهترین فصل برای بازدید از آبشار و منطقه اطراف است چرا که بارش‌ها باعث پر آب‌تر شدن آبشار شده و پوشش منطقه زاگرس سبز و زیبا می‌شود.

تابستان: تابستان‌ها این منطقه گرمایی مشابه گرمای جنوب را دارد و در فصل تابستان بی‌شک به گرم‌ترین حالت خود خواهد رسید.

پاییز: اوایل پاییز زمان مناسبی برای بازدید از آبشار است؛ اما اواخر پاییز منطقه بسیار سرد می‌شود.

زمستان: به خاطر کوهستانی بودن منطقه و سرمای زیاد در زمستان بازدید از آبشار در این فصل خیلی لذت‌بخش نخواهد بود.

مسیر دسترسی

آدرس: خرم آباد، بزرگراه خرم آباد- اندیمشک، روستای افرینه

برای رسیدن به آبشار افرینه باید از خرم آباد یا پلدختر وارد بزرگراه خرم آباد- اندیمشک شوید و مسیرتان را به سمت شرق تا روستای افرینه ادامه دهید. روستای افرینه را تا دارخرما ادامه دهید. کمی جلو‌تر آبشار افرینه خودنمایی خواهد کرد.

با ارژنگ 24 آماده سفر باشید.

13 فروردین 1399 ۱۲۶

نمایش مجله های مشابه